Co zabrać na wyjazd?

Share:
co zabrać na wyjazd

Czy może być coś bardziej ekscytującego niż wyjazd na wakacje? Według nas nic. Ale wiemy co w wakacyjnym wyjedzie przeraza przeciętnego Polaka najbardziej. Pakowanie. Na wyjedzie zawsze okazuje się, że czegoś mamy za dużo, a o wielu rzeczach zapomnieliśmy i musimy biegać w poszukiwaniu na przykład szczoteczki do zębów czy kremu z filtrem. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas przygotowań do wakacji jest pakowanie zbyt wielu rzeczy do walizki. Wybieraniu ubrań i akcesoria, których w rezultacie i tak nie założymy, lub nie wykorzystamy, a zdarza się nam zapominać o rzeczach, które faktycznie mogą być istotne i bez których wyjazd nie będzie tak przyjemny.

Plecak czy walizka

Różne rodzaje wakacji wymagają innego sprzętu, a jednym z najczęstszym wyborów, przed którym stajemy przed wybraniem się na urlop, jest wybór między spakowaniem wszystkich rzeczy do plecaka lub walizki. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony i lepiej nadaje się do pewnych sytuacji. W zależności, dokąd jedziemy i w jakiej formie będziemy wypoczywać, będziemy podejmować tą decyzję. Wyobraź sobie sytuacje, gdzie zabierasz walizkę na kółkach na polną drogę, gdzie przemierzasz nią kilometry z pociągu do hotelu. Albo wyobraź sobie sytuację, kiedy wyciągasz pomarszczony i wygnieciony strój wieczorowy z plecaka tuż przed wyjściem na uroczystą kolację. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zły wybór może zrujnować całe wakacje. Pakowanie walizki jest zdecydowanie łatwiejsze niż pakowanie się do plecaka, ponieważ najczęściej walizka ma większą przestrzeń i mamy większą kontrolę na pakowanymi rzeczami. Lecz pakując się na urlop w górach, czy pod namiotami zdecydowanie lepszym wyborem, będzie spakowanie się w plecak, który będzie dużo wygodniejszy w transporcie.

lista rzeczy do spakowania

Lista rzeczy do spakowania

Stworzenie listy, na której zapiszemy rzeczy do spakowania na wakacyjny wyjazd to bardzo dobry pomysł, dla każdego. Dla tych mniej i bardziej zorganizowanych. Według nas niezbędna lista rzeczy wygląda następująco: przede wszystkim paszport lub dokument tożsamości i jego kopia. Warto wysłać sobie kopię dokutemu na przykład na swój adres email by w sytuacji awaryjnej móc ją wydrukować i mieć zawsze do niej dostęp. Dobrą decyzją będzie zrobienie tak ze wszystkimi dokumentami, które będą potrzebne nam w podróży. Takie jak ubezpieczenie, bilety lotnicze czy wiza. Przedmioty, które przydadzą nam się w każdej podróży to: telefon, ładowarka do niego, elektroniczny konwerter wtyczek, słuchawki, odtwarzacz muzyki, portfel, pieniądze, karty kredytowe i debetowe. Jeśli mamy taką możliwość weźmy ze sobą aparat fotograficzny i oczywiście ładowarkę do aparatu, by uwiecznić cudowne chwile naszego wyjazdu. Pamiętajmy o lekach, których kupno poza granicami naszego kraju może być mocno uciążliwe. Warto mieć ze sobą małą torbę poręczną w której będziemy trzymać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli wyjeżdżamy do ciepłych krajów, należy pamiętać o spakowaniu do walizki kremów posiadających filtr SPF.

Podobne wpisy