Polski cud natury – co warto zobaczyć na mazurach?

Share:
mazury z dziećmi

Szukasz niezapomnianych pomysłów na wakacje na świeżym powietrzu? Brakuje Ci bliskości natury i poczucia wolności. Pojezierze Mazurskie to obszar imponującej przyrody z ponad 2000 jezior, gęstych lasów, gospodarstw ekologicznych i uroczych miejscowości wypoczynkowych. Miejsc wypoczynkowych jest tak wiele, że ciężko zdecydować się na jedno. A piękno natury zachwyca tak, że większość osób nie che wracać do własnych domów. Każdy polak powinien choć raz w życiu wybrać się na mazury.

Mazury to idealne miejsce na wypoczynek

Nie ma wątpliwości, że najlepszym czasem na zwiedzanie i poznanie Mazur jest sezon letni, ponieważ wtedy jest tam najpiękniej i można skorzystać z największej ilości atrakcji. Jednak jest to również najbardziej popularny i przez to najdroższy okres w roku. Więc jeśli chcesz uniknąć tłumów, zarezerwuj swój pobyt na początku czerwca lub września, kiedy pogoda jest nadal dobra, a wokół jest mniej turystów. Mazury to jedno z najlepszych i najcudowniejszych miejsc w Polsce, aby uciec od szarego świata codzienności i zobaczyć widoki wspaniałego krajobrazu. Od spływów kajakowych wzdłuż malowniczej rzeki i rowerowych wycieczek po gęstych lasach, po żeglarstwo i wędkarstwo na największych jeziorach w kraju. Do wyboru jest wiele atrakcji dla każdego. Można tu odpocząć i bawić się lepiej niż w luksusowym hotelu gdzieś poza granicami Polski.

Mazury z dziećmi

Na mazurach jest wiele miejsc przyjaznym dzieciom, dlatego na rodzinne wakacje są częstym wyborem. Ośrodków, które zapewniają nie zapomnienie atrakcje jest naprawdę mnóstwo. Ale sam ten region zapewnia nam ich dość sporo. Mazury są niesamowitym miejscem gdzie nikt nie będzie rozczarowany. Po pierwsze wiele ciekawych miejsc, po drugie możliwość aktywnego spędzania czasu to coś co dzieci uwielbiają, a to wszystko pośród piękna przyrody. Czy może być lepsze miejsce dla rodzin z dziećmi?

co warto zobaczyć na mazurach

Mazury – atrakcje dla dzieci

Dzieci na Mazurach na pewno nie będą się nudzić. Poza wypoczywaniem nad pięknymi jeziorami jest wile atrakcji turystycznych, które należy pokazać dzieciom. A są to między innymi:

Park Miniatur Warmii i Mazur. To wyjątkowe miejsce, gdzie można obejrzeć miniatury najciekawszych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego. Jeżeli zależy ci na aktywnym spędzaniu czasu z twoim dzieckiem możesz zabrać je na spływ kajakowy po Krutyni. Wycieczka do parku Żubrów może być równie interesująca tak jak wizyta w wiosce Indian.

Mazury – ciekawe miejsca

Miastem do którego warto zajrzeć będąc na mazurach to Elbląg, gdzie zdecydowanie trzeba poznać kanał Elbląski. Łączy on jeziora zachodnich Mazur z Zalewem Wiślanym. Największą atrakcją kanału są rejsy pasażerskie, podczas których statki pokonują system śluz i pochylni niwelujący ponad 100-metrową różnicę poziomów wody. Na niektórych odcinkach trasy statki przenoszone są na specjalnych platformach ustawionych na szynach. Ciekawym miejscem na mazurach jest Wiczy Szaniec. Znajduje się on w Girłoży, niegdyś Wolfsschanze. To tu mieściła się słynna, znana w całej Europie kwatera główna Adolfa Hitlera. Dla miłośników natury i osób, które chcą jeszcze bardziej poczuć bliskość przyrody Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie wydaje się być idealnym miejscem.

Mikołajki i ich atrakcje

Mikołajki to bardzo popularna w lecie wioska żeglarska, pełna barów, restauracji, sklepów z pamiątkami i nie tylko. Leży ona nad Jeziorem Mikołajskim. W okresie wakacyjnym całe życie miasteczka przenosi się nad jezioro. Można tam spędzić całe urlopowe, ciepłe dni. Nad jeziorem jest Port Żeglugi Mazurskiej, skąd można popłynąć w rejs. Atrakcji typowo turystycznych w Mikołajkowie też nie brakuje. Oto miejsce, dzięki którym pokochacie tą miejscowość: Wioska żeglarska, gdzie można podziwiać setki statków i motorówek cumowanych w porcie. Jest to piękne i malownicze miejsce. W Mikołajkach jest również bardzo duży aquapark o nazwie Tropikana Aquapark, gdzie można spędzić cały dzień na aktywnej zabawie. To miejsce w szczególności przypadnie do gustu rodziną z dziećmi.

Podobne wpisy