Cała prawda o Phuket w Tajlandii

Share:

Wielu osobom Tajlandia kojarzy się z rajem na ziemi, w którym warto spędzić wyjątkowe wakacje. Ten niesamowity kraj w południowo-wschodniej Azji już od wielu lat znajduje się na topie podróżniczych destynacji. Nic dziwnego, jest tam ciepło, pięknie, tanio, a sama podróż może okazać się niezapomnianą przygodą. Jednym z najczęściej wybieranych przez turystów miejsc w Tajlandii jest wyspa Phuket, znajdująca się na południu Tajlandii. Co roku zjeżdżają na nią tysiące turystów, zachęconych ciepłą, krystalicznie czystą wodą oraz przepiękną pogodą i niezapomnianym życiem nocnym. Jednak czy wakacje w Tajlandii naprawdę są takie rajskie?

Phuket – Tajlandia pełna kontrowersji

Tajlandia znana jest z wyjątkowego jedzenia, niesamowitej, zupełnie odmiennej od naszej kultury, oraz z bardzo pozytywnego podejścia do życia. Ten kraj ma do zaoferowania turystom naprawdę wiele i co najlepsze, dobrze się będą w nim bawić zarówno osoby jadące na pełen All Inclusiv, jak też osoby, które przyjechały do tego kraju samodzielnie w pierwszą lub którąś z kolei podróż. Niemniej jednak nawet tak wyjątkowy kraj, jak Tajlandia pełen jest wielu kontrowersji. Przede wszystkim wielu turystów może napotkać się z nieprzyjemnymi sytuacjami takimi, jak wyłudzenia, kradzieże czy oszustwa. Trzeba uważać, mieć się na baczności i stosować zasadę ograniczonego zaufania do Tajów szczególnie tych, którzy pracują jako kierowcy taksówek, tuk-tuków czy innych środków transportu. W kraju zdarzają się też inne kontrowersyjne zachowania takie, jak prostytucja, przestępczość zorganizowana czy dostęp do narkotyków.

Phuket – atrakcje

Wbrew pozorom jednak, Tajlandia jest mimo wszystko krajem bezpiecznym – gdyby tak nie było turyści nie oblegali by tej destynacji. A prawda jest taka, że na wyspie Phuket można doświadczyć wielu, różnorodnych atrakcji. Oczywiście najważniejszymi atrakcjami w takim miejscu, są piaszczyste plaże na których można się poopalać i gdzie można wejść do krystalicznie czystej wody. Dla osób, które wolą nieco poimprezować, doskonałą atrakcją będzie ulica Bangla Road Patong, która znana jest z dużej ilości barów oraz klubów. Z kolei osoby zainteresowane poznawaniem kultury i religii tego kraju, będą mogły statuę Wielkiego Buddy, która ma aż 45 metrów wysokości. Jak więc widać atrakcje są zróżnicowane i na tej wyspie znajdzie coś dla siebie każdy – niezależnie czy podróżuje solo, z przyjaciółmi czy z rodziną.

Tajlandia – kiedy jechać?

Tajlandia jest krajem, w którym ciepło jest przez cały rok, niemniej jednak można wyróżnić dwie pory roku – suchą oraz deszczową. Zaleca się, aby do Tajlandii podróżować wtedy, gdy trwa pora sucha, ponieważ wtedy turystów nie nawiedzają ogromne deszcze. Najidealniejszym czasem na podróż do tego wyjątkowego, azjatyckiego państwa będzie więc czas od listopada do lutego. To właśnie w tych miesiącach Tajlandia jest oblegana przez turystów i wszędzie trwa wysoki sezon. Osoby, które chcą mieć więcej spokoju, powinny zatem wybrać się do Tajlandii w innych miesiącach, ale muszą liczyć się z tym, że załamania pogody mogą czasami popsuć im plany.

Podobne wpisy