Wycieczka na archipelag Galapagos

Share:
żółw słoniowy

Wyspy Galapagos są uderzająco różne. Niektóre przedstawiają imponujące aktywne wulkany, podczas gdy inne obnoszą się z idyllicznymi plażami i odległymi rezerwatami dzikiej przyrody. Galapagos to wspaniałe miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku. Ze względu na położenie Wysp na równiku temperatury powietrza i wody pozostają względnie stabilne przez cały rok. W szczytowych porach roku od połowy czerwca do początku września oraz od połowy grudnia do połowy stycznia, pogoda jest najlepsza, dlatego szczególnie ważne jest wcześniejsze ustalenie terminu podróży

Żółwie z Galapagos

Jednym z najbardziej znanych stworzeń z Wysp Galapagos jest gigantyczny żółw, a jednym z najlepszych miejsc do zobaczenia ich to region Rancho Primicias. Te gigantyczne żółwie to żółw słoniowy. Jest to gatunek jednego z największych żółwi na świecie. Ich pancerz grzbietowy może mieć nawet 150 cm długości, a największy znaleziony osobnik mierzył, aż 1,87 metra i ważył ponad 400 kg. Żółwie słoniowe żyją na wyspach Galapagos i tylko tam. Rancho Primicias to prywatne sanktuarium zwierząt, położone na wyspie Santa Cruz, około 13 mil od Puerto Ayora, jest one pełne gigantycznych żółwi. Chociaż obok znajduje się bardziej popularny rezerwat żółwi El Chato, większość odwiedzających jest zadowolonych, że zdecydowali się odwiedzić Rancho Primicias, powołując się na mniej zatłoczoną atmosferę i obszerne zdjęcia. Jednak w każdym z tych rezerwatów panują pewne bardzo ważne zasady. Pamiętaj tylko, aby zachować dystans od żółwi. Przede wszystkim karmienie i dotykanie zwierząt jest zabronione. Będąc na Galapagos po prostu nie można nie odwiedzić jednego z tych miejsc. Żółw słoniowy to jeden z najbardziej znanych gatunków zwierząt, pochodzących z archipelagu Galapagos.

Galapagos – wycieczki

Wyspy Galapagos są częścią Ekwadoru w Ameryce Południowej i znajdują się blisko 1000 km od wybrzeży Ekwadoru. Wycieczki na wyspy Galapagos są bardzo popularne, dlatego warto zarezerwować wycieczkę z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to miejsce, do którego można polecieć przez cały rok i nie będziemy narzekać na złą pogodę. To fantastyczne miejsce na wakacyjny urlop, ale również na rozgrzanie się podczas panującej w Polsce zimy. Jeśli planujesz dłuższą wizytę na Galapagos, na pewno zechcesz poznać wszystkie wyspy. Warto to zrobić, ponieważ są one bardzo różnorodne i każda ma nam do zaoferowania inne doznania. Ale jeśli masz ograniczenia czasowe, musisz napisać selektywny plan podróży. Obserwatorzy dzikiej przyrody będą chcieli wybrać się do małego miasteczka Puerto Ayora na wyspie Santa Cruz, aby zwiedzić stację badawczą Charles Darwin, a następnie udać się na południowy zachód, aby zobaczyć stwory wygrzewające się na słońcu wzdłuż zatoki Tortuga w Santa Cruz. Nieustraszeni wędrowcy z przyjemnością odkryją Sierra Negra, aktywny wulkan wyspy Isabela, a miłośnicy sportów wodnych będą mogli cieszyć się z kąpieli w wodach bogatych ryb tropikalnych podczas nurkowania. Galapagos to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i wszyscy będą zadowoleni. To miejsce słynące przede wszystkim z cudownej przyrody.

galapagos wycieczki

Wyspy Galapagos – ciekawostki

Wyspy Galapagos to miejsce magiczne, gdzie można spotkać wiele ciekawych zwierząt, występujących jedynie tam, jest to miejsce wyjątkowe piękne i spektakularne. Niestety mogą one jednak przestać istnieć. Według prognoz geologów może się tak zdarzyć. Wulkaniczny archipelag Galapagos pewnego dnia zginie całkowicie pod falami Pacyfiku. Dzisiejsze wyspy to najwyższe wierzchołki podwodnego łańcucha górskiego, znanego jako Grzbiet Carnegie. Według naukowców w wyniku procesów erupcyjnych, w dalekiej przyszłości archipelag po prostu przestanie istnieć. Jednak naukowcy uspokajają, że mało prawdopodobne jest, by wraz z lądem zatonęła również fauna i flora żyjąca na wyspach. Do tego czasu bowiem z powierzchni oceanu wyłonią się nowe wierzchołki, które stworzą im nowy dom. Wyspy Galapagos to miejsce życia nie tylko jednych z największych żółwi na świecie, ale również najbrzydszych stworzeń na świecie, a są to iguany.

Podobne wpisy