Dwa dni w Nowym Jorku – co zwiedzić?

Share:

Nowy Jork to prawdziwy magnes dla podróżników. To miasto często nazywane jest miastem możliwości. Mieszają się tu prawie wszystkie możliwe kultury, znajdziemy tu przedstawicieli wszystkich nacji i kontynentów. Można zaryzykować stwierdzenie, że cały świat zamyka się w Nowym Jorku. Wiele turystów marzy o wizycie w Nowym Jorku. Polscy turyści mogą spełnić swoje marzenia chociażby dzięki zniesieniu wiz. Co w tym mieście trzeba zobaczyć? Jak skorzystać z jego atrakcji mając zaledwie dwa dni?

Zniesienie wiz to doskonała okazja na wypad do Nowego Jorku

To co dawniej było jedynie przedmiotem politycznych obietnic, 11 listopada tego roku stało się faktem. Polacy już nie muszą przechodzić żmudnego procesu wizowego, aby udać się w wymarzoną podróż do Stanów Zjednoczonych. Do odwiedzin na terenie USA będziemy potrzebować jedynie elektronicznej autoryzacji ESTA. Formularz kosztuje 14 dolarów i umożliwia wielokrotny wjazd do Stanów. Na uzyskanie elektronicznej autoryzacji poczekamy do 72 godzin. Ruch bezwizowy ograniczy również koszty podróży, do tej pory za wizę musieliśmy zapłacić około 600 zł. To znaczna suma, którą od 11 listopada możemy wykorzystać w znacznie przyjemniejszy sposób. Planowanie wyjazdu również stanie się łatwiejsze, aplikując o wizę musieliśmy liczyć się z ryzykiem jej nie przyznania. Dzięki porozumieniu miedzy Polską, a Stanami Zjednoczonymi, nie musimy się więcej o to martwić. Nadarza się więc, doskonała okazja aby odwiedzić multikulturowy Nowy Jork. Wymarzona destynacja podróży, nigdy nie była bardziej przystępna. Jedno z najludniejszych miast USA stoi otworem dla turystów, oferując bogatą bazę kulturową, gastronomiczną oraz rozrywkową. Skorzystajmy z okazji i wybierzmy się w podróż do miasta które nigdy nie śpi.

Co trzeba zobaczyć podczas wizyty w Nowym Jorku?

Dwa dni w Nowym Jorku to czas bardzo ograniczony. Nie wyklucza to jednak możliwości, zobaczenia najciekawszych miejsc i skorzystania z atrakcji, które oferuje miasto. Podczas pobytu nie można ominąć słynnej Statuy Wolności. To bezapelacyjny symbol Nowego Jorku. Znajduje się on na Liberty Island i przyciąga co roku niezliczoną ilość turystów. Posąg jest prezentem dla Amerykanów od narodu francuskiego. Żelazna dama obserwująca miasto w jednej z dłoni trzyma pochodnię a w drugiej tabliczkę, z wyrytą data uzyskania przez USA niepodległości. Zwiedzanie Statuy Wolności rozpoczyna się od Battery Park, gdzie musimy przejść przez kontrolę bezpieczeństwa podobną do tej na lotnisku. Tam wchodzimy na pokład promu który w kilkanaście minut dopływa do Liberty Island. Zależnie od wykupionego biletu, możemy wejść na piedestał, lub do środka posągu. Kolejnym ważnym punktem na mapie Nowego Jorku jest Most Brooklyński. Zalicza się on do najstarszych wiszących mostów na świecie. Brooklyn Bridge prowadzi z Manhattanu na Brooklyn, a jego przejście zajmuje około 40 minut. To obowiązkowa atrakcja turystyczna dla wszystkich podróżnych. Ważnym jest również Empire State Building- jeden z największych wieżowców Nowego Jorku. Budynek stoi przy słynnej Piątej Alei. Obiekt pełni role biurową i mieszkalną, ale dla turystów jest wspaniałym punktem widokowym. Z najwyższego piętra rozciąga się niesamowita panorama miasta. Dla miłośników natury, obowiązkowa jest wizyta w Central Parku. Znajduje się on na Manhattanie i stanowi największy park, usytuowany w granicach miasta. Bez problemu ukryć się tu można przed hałasem i zgiełkiem miasta, a także zaznać relaksu w otoczeniu pięknej przyrody.

Czy warto skorzystać z pomocy przewodnika?

Korzystanie z pomocy przewodnika zależy od naszych indywidualnych preferencji.Jeśli możemy sobie pozwolić na pomoc przewodnika, nie będziemy tego żałować. Przewodnik maksymalnie zorganizuje nam czas tak abyśmy nie stracili nawet godziny, zagwarantuje zobaczenie wszystkiego co najciekawsze, a także pomoże w poruszaniu się po mieście. Jeśli zależy nam na zredukowaniu kosztów podróży, możemy skorzystać z turystycznych informatorów, dostępnych w każdym punkcie informacyjnym. Dzięki nim również dotrzemy do głównych atrakcji miasta, a przy okazji możemy poznać zakamarki miasta, które mogłyby zostać ominięte przez przewodnika. Nowy Jork to ogromne miasto, w którym z łatwością można zbłądzić, jednak jak głosi stare porzekadło: koniec języka za przewodnika. Mieszkańcy miasta są życzliwi dla turystów i na pewno pomogą nam się odnaleźć.

Nowy Jork- ciekawostki

Nowy Jork to miasto skrywające niezliczoną ilość sekretów których odkrycie może niejednego wprawić w osłupienie. Czy wiedziałeś, że znakiem rozpoznawczym tego miasta są żółte taksówki? Kolor tego środka transportu został ściśle ustalony przez prawo. Zasugerowano, że kolor ten najłatwiej dostrzec z daleka i tak już pozostało. Miasto finansuje również bilety lotnicze dla bezdomnych do miejsca docelowego, o ile mają oni zagwarantowane stałe miejsce pobytu i dobre warunki bytowe. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w jednym z sejfów Nowego Jorku przechowywane są gałki oczne Alberta Einsteina. Nowy Jork jest również uważany za jedno z najbezpieczniejszych miast w Ameryce. 28 listopada 2012 roku, policja nie odnotowała tam żadnej strzelaniny, rozboju ani morderstwa. Był to pierwszy tak spokojny dzień w historii Nowego Jorku. Ważne jest również to, że jest to jedno z najbardziej liberalnych miast. Można tam zrobić praktycznie wszystko, nikogo nie zdziwi widok kobiety idącej po ulicy topless. Jest to zgodne z prawem, o ile nie jest to robione w celu zarobkowym.

Podobne wpisy