Lloret de Mar – wakacje pełne rozrywki

Share:

Hiszpańskie nadmorskie miasto jest słynną destynacją wakacyjną. Chętni poszukujący słońca za dnia i imprez wieczorem nie będą zawiedzeni. Sława popularnej „Loretki” nie wzięła się znikąd.

Hiszpania – Lloret de Mar – ciekawostki

Hiszpania ma najwyższą średnią ilość barów w Europie! Na jeden taki lokal przypada raptem 129 osób. Także z pewnością jest gdzie usiąść na wieczornego drinka. Ponadto, w kraju występuje wiele plaż nudystów. Hiszpanie mają bardzo liberalny stosunek do nagości, więc osoby chcące opalać się w stroju Adama nie będą mieć zbyt wielu przeszkód na drodze do tego.

Ponadto, warto zastanowić się nad atrakcyjnością Hiszpanii obecnie. Kraj wciąż wychodzi z kryzysu ekonomicznego, więc chętnie przyjmie każdego gościa z pieniędzmi do wydania. Turystycznie kraj ten jest z tego powodu bardziej otwarty, a Hiszpanie próbują zachęcić konkurencyjnymi cenami przybyszów z zagranicy.

Lloret de Mar – atrakcje

Katalońskie miasto kojarzyć się powinno przede wszystkim z ogromną ilością rozrywek nocnych. Jeśli chodzi o przyjemności dla podniebienia warto przede wszystkim wyróżnić lokalne trunki z cavą na czele. To hiszpańskie wino musujące, które kojarzyć się może z prosecco. Dodatkowo, ta destynacja turystyczna może zaskoczyć licznymi atrakcjami dla chcących spędzić czas w aktywny sposób. Pośród rozrywek tego typu znajdują się skutery wodne, wycieczki statkiem, narty wodne czy parasailing.

Można także stawić na zwiedzanie okolicy! W mieście znajduje się muzeum morskie pełne starych map, modeli żaglowców czy narzędzi do nawigacji. Fani natury mogą odwiedzić ogród botaniczny świętej Klotyldy. Niemal stuletnia atrakcja pełna jest nie tylko ciekawych roślin, ale także rzeźb i dzieł sztuki upiększających to miejsce. Oprócz tego w Lloret de Mar znajdują się takie atrakcje jak cmentarz modernistyczny, kościół Iglesia de Sant Roma czy neoklasycystyczny ratusz.

Jednak oprócz stereotypu Lloret de Mar jako imprezowni, jest to także miejsce dla osób poszukujących spokoju i odpoczynku z rodziną oraz dziećmi. Wokół miasta jest wiele rozległych plaż, a także bardziej zaciszne zatoki. Można tam znaleźć ciszę i spokój – dla każdego coś dobrego!

Lloret de Mar – pogoda w sezonie

Warto przed wyjazdem przyjrzeć się temu, w jakich terminach jest najlepszy sezon do wizyty. Paradoksalnie, nie zawsze musi to być lato! W wypadku Lloret de Mar rozciąga się to od czerwca do września. Lepiej unikać zimy, bo wtedy przyjdzie nam mierzyć się z temperaturami rzędu 8 stopni Celsjusza. Jeśli korzystamy z ofert last minute, to sprawdźmy prognozę czternastodniową, by upewnić się, że nie zapisujemy się na parę dni lodówki!

Wiosna to także niezalecany okres na wyjazd do Lloret de Mar – temperatura wciąż utrzymuje się na poziomie 10-15 stopni do maja. W tym czasie trzeba też liczyć się z wieloma deszczowymi dniami.

Nie bez powodu lato to najlepsza pora roku na wizytę. Temperatura wynosi średnio 23°C, a w lipcu oraz sierpniu nie musimy za bardzo obawiać się opadów deszczu. Ciekawym pomysłem może być także wypad poza sezonem we wrześniu czy też początku października. Woda wciąż jest wtedy ciepła, więc chętni mogą dalej wykąpać się w morzu.

Podobne wpisy