Prenumerata gratis

Sri Lanka - informacje

Sri Lanka - zobacz oferty wyjazdów

Wyspa przypominająca kształtem łzę, która spłynęła z "policzka" Indii. Porośnięta bujnym, tropikalnym lasem, pełna plantacji herbaty, pól ryżowych, buddyjskich świątyń, wodospadów, gór i wybrzeży z rafami koralowymi. Tutaj zjesz najsłodsze ananasy i wypijesz najbardziej aromatyczną na świecie herbatę.

Informacje praktyczne:

Czas lotu na Sri Lankę wynosi około 10 h

Czas lokalny: lato czas polski + 4 h, zima - czas polski + 5 h

Wizy – wymagana wiza turystyczna. Wizę na okres nie dłuższy niż 30 dni mozna uzyskać na lotnisku w Kolombo. Wymagane posiadanie biletu powrotnego; paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od zakończenia pobytu na Sri Lance.

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe na Sri Lance. Profilaktycznie zaleca się zaszczepić przeciw  żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. Istnieje ryzyko zachorowań na malarię na terenie całego kraju.

Pogoda/kiedy jechać

Na Sri Lance sezon turystyczny trwa cały rok. Temperatury wahają się w granicach 29 - 31 st. C. Na zachodnie i południowe wybrzeże najlepiej wybrać się od listopada do kwietnia, natomiast północne i wschodnie wybrzeże stwarza najlepsze warunki w okresie od maja do października.

Wycieczki fakultatywne

Wypoczynek na Sri Lance warto połączyć ze zwiedzaniem tego jakże różnorodnego i bogatego kulturowo kraju. Będąc na Sri Lance nie sposób nie zobaczyć rzeźby śpiącego buddy w Polonnaruwa, Skał Sigiriya, jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego - Światyni Zęba czy nie udać się na wycieczkę do Pinnawela, gdzie znajduje się słynne schronisko dla słoni-sierot.Jak rezerwować - regulaminO nasKontaktGaleria z podróżyInformacje o krajach
Stolica Podróży, ul. Pańska 98 (wejście od Prostej), 00-837 Warszawa | tel. 22 24 111 34 | fax: 22 24 111 39 | kom. 784 620 657