Prenumerata gratis

Hiszpania - Minorka - informacje

Hiszpania - Minorka - zobacz oferty wyjazdów

Mniejsza siostra Majorki, w kształcie rogalika urzeka swoim krajobrazem, spokojem i cudownymi plażami schowanymi w zatokach osłoniętych klifami. To również senne wioski, małe porty rybackie, białe domy i gaje oliwkowe. Liczne ślady minionych epok i czas, który zatrzymał się w miejscu to cecha wyróżniająca Minorkę spośród pozostałych wysp Balearów. 

Informacje praktyczne

Strefa czasowa: czas polski

Czas przelotu: Polska - Minorka ok.3 h

Dokumenty podróży: paszport lub nowy dowód musi być ważny minimum 6 miesięcy

Język: hiszpański, angielski, niemiecki

Plaże: dobrze utrzymane, często schowane w zatokach osłoniętych klifami. Najładniejsze, piaszczyste plaże znajdują się w południowo - wschodniej części wyspy

Pogoda/Kiedy jechać

Na Minorce najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień - temperatura wówczas oscyluje wokół 25 st. C, często przekraczając nawet 30 st. Temperatura przekraczająca 20 st. C utrzymuje się od kwietnia do października.

 

Najpopularniejsze miejscowości turystyczne:

Mahon:

Stolica wyspy. Od XVIII w. była pod władzą Brytyjczyków, którzy w znacznej mierze odcisnlei piętno na architekturze miasta. Zbudowane przez Anglików fortyfikacje mające bronić jednego z najgłębszych naturalnych portów na świecie, obecnie są chetnie odwiedzaną atrakcją turystyczną.

Punta Prima:

Urocza nadmorska miejscowość, z wysokim standardem hoteli, licznymi restauracjami i kawiarniami. Największym atutem miasteczka jest szeroka, piaszczysta plaża, długa na 200 m, z niewielkimi skałkami.

Es Canutells: miejsce dla osób szukających spokoju. Niewielka, piaszczysto - kamienista plaża otoczona jest z jednej strony otoczona jest stromym klifem, z drugiej łagodnie zanurzającym się w lazurowym morzu lądem. to bardzo atrakcyjne miejsce do nurkowania i snorkelingu.

 

Wycieczki fakultatywne - Minorka

Od wybrzeża do wybrzeża: do zobaczenia fantastyczne krajobrazy, rybackie wioski i dawna stolica wyspy, Ciutadella z katalońską architekturą i jedyną na wyspie katedrą. Ponadto wizyta w gospodarstwie ekologicznym i degustacja znakomitych serów. W programie także podziwianie panoramy Minorki ze szczytu Monte Toro oraz wypoczynek na plaży Cala Galdana.

Cena ok. 50 EUR

Uroki stolicy i wschodniego wybrzeża: rejs wokół portu Mahon, wizyta w fabryce lokalnego ginu czy spacer po bajkowej wiosce Binibeca to tylko niektóre z atrakcji, które zobaczyć można podczas tej wycieczki.

Cena ok. 45 EUR

Aquapark Splashtastic: popularne wodne miasteczko w miejscowości Cala Blanes, z licznymi zjeżdżalniami, basenami i wieloma innymi atrakcjami.

Cena ok. 35 EUR

Tańczące konie (Somni): wizyta w stadninie Son Martorellet, podczas któej odbędzie się pokaz ujeżdżania koni, połączony z muzyką, tańcem i akrobatyką.

Cena ok. 35 EURJak rezerwować - regulaminO nasKontaktGaleria z podróżyInformacje o krajach
Stolica Podróży, ul. Pańska 98 (wejście od Prostej), 00-837 Warszawa | tel. 22 24 111 34 | fax: 22 24 111 39 | kom. 784 620 657